Dimittender fra Viden Djurs HG

Følgende studenter dimitterede i år fra Viden Djurs HG:

HG2r13
Sune Max Køpke Bjerring, Grenaa
Markus Lenler Friis, Kolind
Nikolaj Hansen, Lemmer
Samir Hasanbegovic, Grenaa
Frederikke Hougaard, Grenaa
Anders Mølgaard Jensen, Thorsager
Trine Johnsen, Homå
Caroline Anker Lauritsen, Grenaa
Silja Egeskov Løfstedt, Gjerrild
Julie Maarslet Nielsen, Trustrup
Kathrine Drejer Nielsen, Fladstrup
Sofie Vester Nielsen, Grenaa
Marcus Bjerregaard Pedersen, Grenaa
Nicolai Nygaard Post, Dagstrup
Nadia Stage Rafn, Mårup Mark
Cathrin Bugtrup Sørensen, Grenaa
Christina Kejser Sørensen, Nimtofte

HG2s13:
André Præst Andersen, Nimtofte
Therese Andersen, Farum
Amina Basic, Grenaa
Erik Simon Møller Jensen S. Bloch, Kolind
Nanna Frederiksen, Skødstrup
Charlotte Elisabeth P. Hammer, Ebeltoft
Chella Meller Harritz, Vrinners
Jesper Kjærgaard Jensen, Grønfeld
Liza Kirsten Elngelmann Jensen, Grenaa
Nanna Marx Jensen, Bønnerup Str.
Anna Kristine Larsen, Lundby
Emilie Horne Møller, Grenaa
Louise Dueholm Petersen, Nimtofte
Sarah Louise Høgh Petersen, Enslev
Itsara Phaengjan, Thorsager
Ann-Charlot Rughaven, Sulsted
Nicklas Bachmann Stefansen, Tirstrup
Camilla Tækker Storgaard, Ålsø
Stine Swartz, Grenaa
Magnus Wulff Sørensen, Gjerrild
Amanda Thullesen, Tirstrup

HGS-aug13:
Christian Romm Maintz Andersen, Grenaa
Michelle Houmark Andersen, Grenaa
Nana Renee' Friborg Andersen, Rønde
Kim Laranang Hansen, Grenaa
Julie Holleufer, Vivild
Frederik Kaas, Grenaa
Katrine Vitting Ellermann Madsen, Grenaa
Anne Louise Nielsen, Grenaa
Jesper Mikkelsen Nielsen, Grenaa
Isabella Høj Rasmussen, Grenaa

HGVGaug13:
Tobias Jimenez Amador, Lyngby
Aase Wiberg Meldgaard Anholm, Grenaa
Martin Christensen, Trustrup
Diana Bach Corfitz, Grenaa
Nadia Bliesmann Kithler, Grenaa
Camilla Krog, Grenaa
Gitte Kruse, Revn
Anthony Adamsen Nishimura, Kolind
Maria Rønn Rinhack, Grenaa
Kathrine Søgaard, Ryomgård
Marianne Bolther Sørensen, Grenaa

HGVHjan14
Mette Hauerslev, Skødstrup
Benjamin Brødsted Jensen, Mørke
Lene Kudahl Knudsen, Grenaa
Tina Søndergaard Larsen, Randers NV
Marie Kirstine Højfeldt Obenhausen, Mørke


Følgende hg-elever har modtaget legater og flidspræmier:
Gitte Katrine Kruse, HG-Voksen
Marianne Bolther Sørensen, HG-Voksen
Mette Hauerslev, HG-Voksen
Itsara Phaengjan, HG
Sofie Vester Nielsen, HG
Anders Mølgaard Jensen, HG
Nikolaj Hansen, HG
Trine Johnsen, HG
Kathrine Drejer Nielsen, HG
Anna Kirstine Larsen, HG
Ann-Charlot Rughaven, HG
Louise Dueholm Petersen, HG
Sarah Louise H. Petersen, HG
Nanna Frederiksen, HG
Nadia Stage Rafn, HG
Amina Basic, HG
Cathrin Bugtrup Sørensen, HG
Stine Swartz, HG

Følgende har bidraget med legater og flidspræmier:
Papirgården A/S, Grenaa Djurslands Bank, Grenaa Jyske Bank, Grenaa Danske Bank, Grenaa Sparekassen Djursland, Grenaa LO-Djursland HK-Østjylland Grenaa Håndværker-og industriforening Randers omegn Smedemesterforening Dansk Metal, Grenaa Sparekassen Kronjylland, Grenaa Andelskassen Norddjurs, Voldby, Grenaa Djurslands Erhvervsråd Nordea Bank Danmark, Grenaa ShopICity, Grenaa Ebeltoft Handelsstandsforening Syddjurs Erhvervsforening Rønde Sparekasse, Rønde. Rønde Idrætscenter Rotary, Rønde

null

Publiceret 01 July 2014 18:00