Foto: Gerda E.M. Christophersen

Foto: Gerda E.M. Christophersen

Årets studenter fra Rønde Gymnasium

Se navnene på den sidste årgang studenter fra det snart forhenværende private Rønde Gymnasium. Med det nye skoleårs begyndelse bliver Rønde Gymnasium et offentligt gymnasium.

Af
Af Martin Schultz

Klasse 3a:

Monica Grazia Alticozzi, Kærvej 5, Egsmark, 8400 Ebeltoft
Johanne Kværndrup Andersen, Asylvej 13, Thorup, 8420 Knebel
Martin Krejsager Bjørnskov, Marienlystvej 13A, 8200 Århus N
Freja Holst Braüner, Skolevej 18, 8410 Rønde
Manja Christensen, Århusvej 1, 8410 Rønde
Pernille Bøgh Hansen, Lerbakken 34, Følle, 8410 Rønde
Mai Hiura Henriksen, Kr. Herskindsvej 6, 8410 Rønde
Maria Leela Abrink-Sørensen Illum, Under Rønnene 49, 8250 Egå
Anders Holmgaard Johansen, Kløvervangen 9, Thorsager, 8410 Rønde
Mathias Zier Jørgensen, Kystvejen 45A, 8400 Ebeltoft
Karen Randrup Kristensen, Knudshøjvej 3, Strands, 8420 Knebel
Susanne Møller Laursen, Eg Bygade 2, Eg, 8420 Knebel
Sophie Husted Maintz, Knebel Bygade 52, 8420 Knebel
Freia Hoberg Martensen, Gl. Hovedvej 24, Bjødstrup, 8410 Rønde
Julie Haagen Mathiassen, Videbechs Alle 43A, 8800 Viborg
Margrethe Dalsgaard Møller, Nøruplundvej 11, 8400 Ebeltoft
Charlotte Bust Sigvardt, Holmbjergvej 97, Agri, 8420 Knebel
Trine Simonsen, Skovroysvej 21, 6270 Tønder
Rasmus Skjellerup, Vejers Havvej 72, 6853 Vejers Strand
Kristoffer Harald Steengaard, Dræby Fedvej 4, 5330 Munkebo
Thomas True, Sjællandsgade 59B, 1.101, 2200 København N
Victoria Münster Bak Vengsgaard, Agersvinget 28, Tved, 8420 Knebel
Sofie Bundgaard Vilhelmsen, Rankenbjergvej 4, 6623 Vorbasse

Klasse 3b:

Nikolaj Bangslev Bay-Mortensen, Grønningen 11, 8400 Ebeltoft
Caroline Maigaard Christensen, Buskelundskoven 8, 8600 Silkeborg
Sofie Widahl Christensen, Vestre Fasanvej 14, 8410 Rønde
Line Elisabeth Skifter Halfdaner, Skellerupvej 8, 8420 Knebel
Louise Øllgaard Hansen, Glentehøj 22, 8410 Rønde
Maja Dyrby Haubro, Porskærvej 23, 8420 Knebel
Ida Marie Nørgaard Holm,, Kr. Herskindsvej 6, 8410 Rønde
Josephine Ellemose Honoré, Bavnen 15, 8700 Horsens
Monica Østergaard Jensen, Lillerupvej 8 A, 8410 Rønde
Stine Jensen, Markvangen 5, 8400 Ebeltoft
Thor Andreas Joensen, Nybyggervej 5, Tåstrup, 8410 Rønde
Nicolaj Hansen Kermenoglou, Platanvej 26, 4200 Slagelse
Sara Majgård Kjær, Bjødstrupvej 2, Bjødstrup, 8410 Rønde
Jonas Knudsen, Havrevænget 18, Thorsager, 8410 Rønde
Frances Barbara Ørnstrup Kristensen, Kr. Herskindsvej 6, 8410 Rønde
Julia Maria Laursen, Dråby Bygade 5A, 8400 Ebeltoft
Manja Meister, Rojumvej 2, st.th., 6400 Sønderborg
Laura Kristina Perrier Olesen, Kr. Herskindsvej 6, 8410 Rønde
Daniel Stoklund Pedersen, Østre Fasanvej 5, 8410 Rønde
Joachim Kier Praëm, Strandagervej 12, Karlby, 8500 Grenaa
Sophie Brøgger Pødenphandt, Roukær Allé 76, 8270 Højbjerg
Maria Therese Rasmussen, Falstersgade 29B, 3. sal, th., 8000 Århus C
Emilie Valdgård Schmidt, Gl. Kaløvej 5, Mejlby, 8530 Hjortshøj
Anna Marie Ryø Østergaard, Saksvadvej 3, Thorsager, 8410 Rønde

Klasse 3c:

Hans Kaae Bertelsen, Barkærvej 1, Tåstrup, 8410 Rønde
Jacob Bruhn, Rammelhøj 11, Jels, 6630 Rødding
Jeppe Henriksen, Flintbakken 6, 8410 Rønde
Martin Bjerrum Henriksen, Stursbølvej 10, 6560 Sommersted
Marlene Bach Larsen, Fuglsangsalle 8, 8410 Rønde
Mathilde Else Ripka Mammen, Rugtorvet 6, Karlby, 8543 Hornslet
Kasper Radl Mortensen, Baunevænget 36, 8410 Rønde
Niels Møller, Kongevejen 2, 8305 Samsø
Annika Brink Nielsen, Tøstrupvej 74, Tøstrup Mark, 8581 Nimtofte
Ulrik Kenji Fujisawa Oksbjerg, Birkedalsvej 6, st.th., 8260 Viby J.
Rasmus Emil Pedersen, Lykkenvej 1B, 8544 Mørke
Emil Damkjær Petersen, Hovedgaden 46, 1., 8410 Rønde
Henriette Kure Rasmussen, Alvejen 10, 8963 Auning
Majbritt Rasmussen, Astrupvej 26, 8550 Ryomgård
Svend Christian Rasmussen, Astrupvej 26, 8550 Ryomgård
Andreas Peter Stern-Peltz, Dyrhøjvej 26, Egens, 8410 Rønde
Bjørn Munch Sørensen, Langbyvej 11, 8581 Nimtofte
Camilla Kingo Tevely, Bygaden 40, Fejrup, 8420 Knebel

Publiceret 28 June 2010 16:37